Read Zaman Dışı Yaşam by Tezer Özlü Free Online


Ebook Zaman Dışı Yaşam by Tezer Özlü read! Book Title: Zaman Dışı Yaşam
The author of the book: Tezer Özlü
Format files: PDF
The size of the: 868 KB
City - Country: No data
Loaded: 1183 times
Reader ratings: 5.9
Edition: Yapı Kredi Yayınları
Date of issue: 1999
ISBN: No data
ISBN 13: No data
Language: English

Read full description of the books:Benim en büyük mutluluğum herşeyden kaçmak. Herşeyden. Tüm çocuklardan. Tüm acılardan. Tüm sevgilerden. Tüm orgazmlardan. Tüm gecelerden. Tüm günlerden. Her hilal aydan, her ülkeden. Ben her gece ölüyorum. Her sabah yeniden canlanıyorum. Her yirmidört saatlik zaman dilimi hem ölüm hem yaşam aynı zamanda..."

"Zaman Dışı Yaşam" çağdaş Türk edebiyatının çok genç yaşta yitirdiği özgün yazarlarından Tezer Özlü'nün, kendi yapıtlarından yola çıkarak, 1983 yılında kaleme aldığı bir senaryodur. Tezer Özlü tüm yapıtlarında sergilediği yaşamın ve zamanın en küçük kesitinde dahi yaşamın anlamını arayış edimini, bu kez zaman dışı yaşamda da sergiliyor.


Download Zaman Dışı Yaşam PDF Zaman Dışı Yaşam PDF
Download Zaman Dışı Yaşam ERUB Zaman Dışı Yaşam PDF
Download Zaman Dışı Yaşam DOC Zaman Dışı Yaşam PDF
Download Zaman Dışı Yaşam TXT Zaman Dışı Yaşam PDFRead information about the author

Ebook Zaman Dışı Yaşam read Online! Türk yazar. Özellikle Çocukluğun Soğuk Geceleri ve Yaşamın Ucuna Yolculuk olmak üzere az sayıda kitabıyla tanınır. Yazar Demir Özlü ile yazar ve çevirmen Sezer Duru'nun kardeşidir.

Simav'da doğdu. Çocukluğu anne babasının görev yaptığı Simav, Ödemiş ve Gerede'de geçti. İstanbul'a on yaşındayken geldi. Avusturya Kız Lisesi'ne gitti; ancak mezun olmadı. 1961'de yurt dışına çıktı. 1962 - 1963 yıllarında otostopla Avrupa'yı gezdi. Paris'te tanıştığı tiyatrocu ve yazar Güner Sümer'le 1964 yılında evlendi. Birlikte Ankara'ya yerleştiler. Sümer'in AST'ta çalıştığı bu dönemde Özlü Almanca çevirmenlik yaptı. AST'ta 1963-64 sezonunda Sümer'in yönettiği Brendan Behan'ın Gizli Ordu oyununda oynadı. Sümer'den ayrılarak İstanbul'a yerleşti. Geçirdiği rahatsızlık nedeniyle kesintili olarak 1967 - 1972 yılları arasında İstanbul'da farklı hastanelerin psikiyatri kliniklerinde kaldı. Çocukluğundan başlayarak yaşadıklarını ve klinikte kaldığı bu dönemleri Çocukluğun Soğuk Geceleri kitabında yazdı.

1968 yılında yönetmen Erden Kıral'la evlendi. Bu evlilikten 1973'te kızı Deniz doğdu. Bir burs alarak 1981'de Berlin' e gitti. Bu arada Kıral'dan ayrıldı. Kanada'da yaşayan İsviçre asıllı sanatçı Hans Peter Marti ile tanıştı ve 1984'te Marti'yle evlenerek Zürih'e yerleşti.[1] Göğüs kanseri nedeniyle 1986'nın 18 Şubat'ında burada öldü. Mezarı Aşiyan Mezarlığı'ndadır.

Özlü, eski eşi Erden Kıral'ın Yol filminin çekimi döneminde yaşananları anlattığı filmi Yolda'da Yelda Reynaud tarafından canlandırıldı.
Reviews of the Zaman Dışı Yaşam


ALBERT

After reading this book, Your life will change!

OLLIE

Compelling book!

ESME

Bogus! You could have done better.

CALLUM

Just a terrific book.

AMY

Phone number you need to drive for protection against robots I wrote a phone and downloaded no problem.
Add a comment
Download EBOOK Zaman Dışı Yaşam by Tezer Özlü Online free

PDF: zaman-d-yaam.pdf Zaman Dışı Yaşam PDF
ERUB: zaman-d-yaam.epub Zaman Dışı Yaşam ERUB
DOC: zaman-d-yaam.doc Zaman Dışı Yaşam DOC
TXT: zaman-d-yaam.txt Zaman Dışı Yaşam TXT