Read Tek Kanatlı Bir Kuş by Yaşar Kemal Free Online


Ebook Tek Kanatlı Bir Kuş by Yaşar Kemal read! Book Title: Tek Kanatlı Bir Kuş
The author of the book: Yaşar Kemal
Format files: PDF
The size of the: 717 KB
City - Country: No data
Loaded: 2529 times
Reader ratings: 6.3
Edition: Yapı Kredi Yayınları
Date of issue: September 11th 2013
ISBN: No data
ISBN 13: No data
Language: English

Read full description of the books:Edebiyatımızın çınarı, büyük usta Yaşar Kemal'in Tek Kanatlı Bir Kuş kitabı, toplumda bulaşıcı bir hastalık gibi yayılan korkunun destansı bir romanı.

Halkının neden terk ettiği bilinmeyen, gizemli karanlık bir kasaba, bu kasabaya atandığı halde gidemeyen bir posta müdürü, yalnızlığın timsali bir istasyon şefi, "Alamancı" bir genç kadın...Ve bütün fantastikliğine karşın son derece gerçekçi gelen bir dünya... Metafor mu? Alegori mi yoksa?

Şaşırtıcı ve çok katmanlı olay akışı, kişilerinin zenginliği ve derinliği, zaman zaman bir röportaj keskinliği kazanan masalsı diliyle tam bir Yaşar Kemal romanı.

Tek Kanatlı Bir Kuş'da toplumda bulaşıcı bir hastalık gibi yayılan korkuyu anlatan Yaşar Kemal, kitabın ana teması korku ile ilgili "Ben hep korkudan korktum. Korkudan çok korktum. Roman yazdığım zaman içimde bir korku istemezdim. O yüzden bu kitapta da korkuyu anlattım. Kayseri'de askerlik yaptığım kasabanın üzerinde büyük bir taş vardı ve bütün kasaba bu taşın üzerlerine düşeceğinden korkuyor, taşı üzerilerine düşmesin diye demir zincirlerle bağlıyorlardı. Madem korkuyorsunuz o zaman çekin gidin derdim. Seneler senesi bu korkuyu yazmak istedim" diyor.

Romanının başkahramanları olan Posta Müdürü Remzi Bey ve karısı Melek Hanım'ın çileli yolculuğundan ve o dönem için şartları çok daha ağır olan postacılık mesleğinden bahseden Yaşar Kemal, "O dönemde Anadolu'da postacıdan daha önemli bir kişi yoktu. Özellikle benim için postacı çok önemliydi. O zaman bana mektuplar geliyordu. Bu mektupları benden önce jandarmalar okuyordu. Bazen makale yazar gazeteye göndermek isterdim. Bu makaleler bazen gider, bazen de gitmezdi" diye ekliyor.

Yaşar Kemal'in 1960'ların sonunda yazdığı ve şimdi yayımlamaya karar verdiği Tek Kanatlı Bir Kuş romanı, okuru 1960'lı yılların Anadolusu'na götüren tarihi bir belge olmanın yanı sıra büyük ustanın edebiyatında önemli bir dönemi de gözler önüne seriyor.


Download Tek Kanatlı Bir Kuş PDF Tek Kanatlı Bir Kuş PDF
Download Tek Kanatlı Bir Kuş ERUB Tek Kanatlı Bir Kuş PDF
Download Tek Kanatlı Bir Kuş DOC Tek Kanatlı Bir Kuş PDF
Download Tek Kanatlı Bir Kuş TXT Tek Kanatlı Bir Kuş PDFRead information about the author

Ebook Tek Kanatlı Bir Kuş read Online!


Reviews of the Tek Kanatlı Bir Kuş


CHARLES

Time flew unnoticed.

HARLEY

The first review I put my soul in.

LILY

Best in Books

JASMINE

The book is really worthy of the bestseller!
Add a comment
Download EBOOK Tek Kanatlı Bir Kuş by Yaşar Kemal Online free

PDF: tek-kanatl-bir-ku.pdf Tek Kanatlı Bir Kuş PDF
ERUB: tek-kanatl-bir-ku.epub Tek Kanatlı Bir Kuş ERUB
DOC: tek-kanatl-bir-ku.doc Tek Kanatlı Bir Kuş DOC
TXT: tek-kanatl-bir-ku.txt Tek Kanatlı Bir Kuş TXT