Read Yere Düşen Dualar by Sema Kaygusuz Free Online


Ebook Yere Düşen Dualar by Sema Kaygusuz read! Book Title: Yere Düşen Dualar
The author of the book: Sema Kaygusuz
Format files: PDF
The size of the: 593 KB
City - Country: No data
Loaded: 1210 times
Reader ratings: 7.6
Edition: Doğan Kitap
Date of issue: 2006
ISBN: No data
ISBN 13: No data
Language: English

Read full description of the books:Her insanda barınır hem gündüz hem gece, her insanın bedeninde şekillenir hem iyilik hem kötülük. Evrendir her insan. Koskocaman bir evren küçücük bir bedende…
Öyküleriyle tanıdığımız Sema Kaygusuz ilk romanı Yere Düşen Dualar da çok katmanlı, çok düşünen bir metne imza atıyor. Üzüm ve altın adını verdiği iki bölümden oluşan kitap, bir adada açılıyor, üzümün egemenliğinde gelişiyor. Sonra devreye, bilinmeyen bir zaman ve altın giriyor. Üzüm bölümünde kütüphanede çalışan, annesi tarafından terk edilmiş, alkolik bir babanın kızıdır asıl kahramanımız. Ve üzümdür, şarabı var eden, onu yapanın kişiliğini al, başlı başına bir karakter olan üzüm…Onun ekseninde günümüz insanıdır aynı zamanda, her el attığı yeri mahveden… İlişkiler, zaman, ölüm, korku gibi kavramların eşliğinde biraz da çağımızın yağmalayıcı zihniyetinin eleştirisidir bu. Kitaplar da nasibini almaktadır bu keskin gözlemden. Altın bölümü ise birinci bölüme ince göndermelerde bulunan, tek gözlü bir gencin çevresinde gelişir. Zaman, mekan belirsizdir, ancak hikaye edilen evrenseldir. Sema Kaygusuz, Yere Düşen Dualar’da çok etkileyici bir metne imza atıyor. Aynı kahramanların iki kez hayat bulduğu, iki kalpli bir roman bu. Adanmışlık üzerine gerçek bir edebiyat örneği.


Download Yere Düşen Dualar PDF Yere Düşen Dualar PDF
Download Yere Düşen Dualar ERUB Yere Düşen Dualar PDF
Download Yere Düşen Dualar DOC Yere Düşen Dualar PDF
Download Yere Düşen Dualar TXT Yere Düşen Dualar PDFRead information about the author

Ebook Yere Düşen Dualar read Online! Babasının mesleği nedeniyle çocukluğu boyunca Türkiye’nin farklı bölgelerinde yaşayan yazar, 1994 yılında üniversiteyi bitirdikten sonra İstanbul’a taşındı.

Sema Kaygusuz’un ilk öyküleri, Yaşar Nabi Nayır Gençlik Ödülü (1995) nedeniyle Varlık Dergisi’nde yayımlanmaya başladı. Yazarın ikinci dosyası 1996 yılında Gençlik Kitabevi Ödülü aldı. Edebiyat serüvenine öyküleriyle adım atan yazar sırasıyla Ortadan Yarısından (1997, Can Yayınları– 2002, Doğan Kitap), Sandık Lekesi (2000, Can Yayınları -2002, Doğan Kitap), Doyma Noktası (2002, Can Yayınları – 2002, Doğan Kitap) ve Esir Sözler Kuyusu (2002, Doğan Kitap) adlı kitaplarıyla tanındı. Sandık Lekesi, 2000 yılında Cevdet Kudret Edebiyat Ödülü aldı.

Yazarın ilk romanı Yere Düşen Dualar (2006, Doğan Kitap) yurt içinde olduğu kadar, Fransızca ve Almanca baskısıyla da edebiyat çevreleri tarafından ilgi gördü. Yere Düşen Dualar’ın Fransızca çevirisi, Ecríme Çeviri Ödülü, Fransa Türkiye Dostluk Ödülü ve Balkanika Edebiyat Ödülü aldı. Yere Düşen Dualar 2012 yılında İsveç’te ve Yunanistan’da da yayımlanacak. Sema Kaygusuz’un 2009 yılında Doğan Egmond tarafından yayımlanan ikinci romanı Yüzünde Bir Yer, önümüzdeki yıl Almanca ve Fransızca olarak yayımlanacak.

Öykü ve roman dışında makale, sinema senaryosu ve belgesel kitap çalışmaları da yapan yazar, yakın zamanda Fransa’da sergilenecek olan bir operet için libretto kaleme almıştır. Senaryosunu yönetmen Yeşim Ustaoğlu ile birlikte yazdığı Pandora’nın Kutusu adlı film, İspanya’da Altın İstiridye Ödülü aldı. Yazarın ayrıca Pfizer firmasının desteğiyle yazdığı Öbür Yanım ve Lis yayınevi tarafından Türkçe ve Kürtçe yayımlanan Üşüyen/Efsiri adında iki farklı kitabı daha bulunmaktadır.

Sema Kaygusuz, Avrupa’nın saygın bir kurumu olan DAAD Akademisi tarafından seçilen sanatçılar arasında yer almış, Nisan 2010, Nisan 2011 tarihleri arasında konuk olarak Berlin’de yaşamıştır. Yazarın seçildiği ve yakın zamanda konuk edileceği diğer yazar evleri sırasıyla, Berlin Yazar Evi (Almanya, Goethe Enstütüsü Yakın Bakış Projesi, 2008), Marguerite Yourcenar Yazar Evi (Fransa 2009), KulturKontakt (Avusturya, 2011- Eylül) ve Museum Quarter (Avusturya, 2012- Nisan, Mayıs)


Reviews of the Yere Düşen Dualar


JAYDEN

Phone number you need to drive to protect against robots.

FINLAY

Do you need a book to diversify your evening? Maybe you found her.

DAISY

The book is really worthy of the bestseller!

LEON

The author liked the book.

ZOE

A wonderful piece
Add a comment
Download EBOOK Yere Düşen Dualar by Sema Kaygusuz Online free

PDF: yere-den-dualar.pdf Yere Düşen Dualar PDF
ERUB: yere-den-dualar.epub Yere Düşen Dualar ERUB
DOC: yere-den-dualar.doc Yere Düşen Dualar DOC
TXT: yere-den-dualar.txt Yere Düşen Dualar TXT